Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net Самое современное лечение грыж

O Rusku

RUSKO

Rusko rozumom nepochopíš,

Nemožno ho zmerať metrom:

Rusko je odlišné svojim charakterom –

V Rusko je možné len veriť.

    F.I. Ťutčev

Rusko je svojou rozlohou najväčšia krajina na svete. Má rozľahlé územie, unikátne historické pamiatky, ľud a kultúru, ktorá je i dnes záhadou pre západný svet. Rusko je krajina s dlhovekou históriou a bohatou kultúrou.

Rozloha krajiny je 17 075 400 km2 alebo 11,46% celkovej plochy zemskej súše. Susedí s 18 krajinami.

Ruským územím v severojužnom smere prechádzajú štyri klimatické pásma: arktické, subarktické, mierne a subtropické.

Krajina disponuje jedinečnými podmienkami pre cestovný ruch. Nádherná ruská príroda inšpirovala básnikov, maliarov a hudobníkov na vytvorenie umeleckých skvostov. Nájdeme tu veľa zaujímavého: nedotknuté prírodné zákutia, vodnaté rieky, smaragdové jazerá, tyrkysové moria, hory s čiapkami z večného snehu, nepriechodné húštia i krásne brezové háje, nekonečné stepi...

Rozľahlé územie je charakterizované rôznorodosťou krajiny. Prevažným typom reliéfu, ktorý zaberá skoro ¾ územia, sú roviny. Zvlášť význačné sú Východoeurópska a Západosibírska nížina, ktoré sú najväčšie na svete. V Rusku sa nachádza aj najvyšší vrch Európy Elbrus (5642 m) a najvyššia činná sopka Eurázie Kľučevská sopka (4750 m.) na Kamčatke, ďalej i najväčšie jazerá v Európe – Ladožské (17,7 tisíc km2) a Onežské (9,7 tisíc km2) a najdlhšia európska rieka Volga (3531 km).

Územie pokrýva pätina všetkých lesov Zeme a ruská tajga je považovaná za najväčší les na svete. Na juhu Sibíri sa nachádza najhlbšie sladkovodné jazero na svete Bajkal a na rieke Angara je vybudovaná najväčšia priehrada na svete – Bratskoje vodochranilišče, ktorá má rozlohu 5470 km2.

Počet obyvateľov v roku 2011 bol 142 914 136 a v súčasnosti je krajina v tomto ukazovateli na desiatom mieste. Národnostné zloženie Ruska je veľmi rôznorodé. Svojbytný rozvoj všetkých národov v rámci spoločného kultúrneho a geopolitického priestoru tvorí základ životaschopnosti ruskej spoločnosti, jej zdravého vývoja. Všemožná podpora národných tradícií a kultúr národov Ruskej federácie je jednou z podmienok zachovania občianskej spoločnosti a harmónie medzi národmi.

Rusko je svetský štát, v ktorom žiadne náboženstvo nesmie byť ustanovené za štátne či povinné a slobodu myslenia a vierovyznania garantuje ústava. Všetci občania majú právo na vyznávanie akéhokoľvek náboženstva, ako aj právo byť ateistom. V krajine sú zastúpené všetky štyri svetové náboženstvá – kresťanstvo, islam, budhizmus, judaizmus, a tiež viac ako 70 náboženských konfesií. Veriaci môžu bez obmedzenia navštevovať pravoslávne chrámy, katolícke kostoly, mešity, synagógy či budhistické chrámy.

Štátnym jazykom na celom území Ruskej federácie je ruština. Rusko je však mnohojazyčná krajina, v ktorej môžeme počuť skoro 150 jazykov. Všetky národy Ruskej federácie majú garantované právo na zachovanie si rodného jazyka.

Moskva je hlavné a zároveň najväčšie mesto krajiny, v ktorom sú koncentrované také unikátne pamätihodnosti, ako Kremeľ, Veľké divadlo, Tretiakovská galéria, Víťazný oblúk na Kutuzovskom prospekte, Múzeum výtvarných umení A. S. Puškina, Galéria Alexandra Šilova, Chrám Krista Spasiteľa, Chrám Zjavenia Pána či Kláštor sv. Daniela. Z Moskvy do Vladivostoku vedie najdlhšia cestná komunikácia s dĺžkou 10-tisíc kilometrov.

Peňažná jednotka sa nazýva rubeľ.