Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net Самое современное лечение грыж
10/okt/2019 07:39

2. ročník Medzinárodnej konferencie SLÁVIA-2019

There is no translation available.

V Ruskom centre vedy a kultúry sa 4. októbra konal 2. ročník Medzinárodnej konferencie „SLÁVIA-2019 – Inovatívne prístupy k organizovaniu vzdelávacej činnosti v osvojovaní slovanských jazykov a kultúr v teórii a metodike vyučovania v Slovenskej republike, v Ruskej federácii a v iných krajinách“, ktorú organizovala Súkromná základná škola s vyučovacím jazykom slovenským a ruským, Odbor slovanských štúdií Matice slovenskej a Ruské centrum vedy a kultúry v Bratislave.

Cieľom konferencie bolo aktivovanie ďalšieho rozvoja spolupráce medzi odborníkmi na organizáciu vzdelávania v oblasti slovanských jazykov a kultúr, teórie a metodiky a bilingválnosti v Slovenskej republike, Ruskej federácii a iných európskych krajinách.

Na otvorení podujatia účastníkov a hostí konferencie privítal riaditeľ Štátneho pedagogického ústavu profesor Ľudovít Hajduk. Za RCVK prítomných privítala hlavná odborníčka na problematiku, pani Tatiana Dronská.

S prednáškou „O skúsenostiach s bilingválnym vyučovaním vo Fínsku“ vystúpila doktorka pedagogických vied, mimoriadna profesorka Helsinskej univerzity, pani Jekaterina Protasovová, odborníčka na bilingválnosť a výučbu ruského jazyka pre cudzincov, autorka vyše 500 publikácií, vrátane monografií a učebníc, organizátorka vyše 200 medzinárodných konferencií a seminárov z rusistiky, psycholingvistiky a výučby jazykov.

O metodike bilingválnej výučby ruskej literatúry na slovenských školách,  a hlavne o vytvorení učebných materiálov k štúdiu románu A. S. Puškina Kapitánova dcéra, porozprávala zástupkyňa riaditeľa Metodicko-pedagogického centra v Bratislave, doktorka pedagogických vied, pani Darina Bačová. Tieto učebné materiály vypracovali slovenskí metodisti v spolupráci s ruskými pedagógmi a odborníkmi z vedecko-výskumného oddelenia Ruského múzea A. S. Puškina.

O skúsenosti s prácou na Súkromnej základnej škole s vyučovacím jazykom slovenským a ruským (Medzinárodnej ruskej škole) sa s prítomnými podelila učiteľka ruského jazyka tejto školy, kandidátka pedagogických vied, pani Valentina Lukjanovová. Medzinárodná ruská škola je v súčasnosti jediná vzdelávacia inštitúcia na Slovensku, kde sa vyučuje bilingválne (v slovenčine a v ruštine) už od 1. triedy.

Účastníci a hostia podujatia vyzdvihli aktuálnosť a praktické zameranie konferencie. Niet pochýb, že konferencia napomôže nadviazaniu blízkych kontaktov medzi odborníkmi na bilingválnosť na Slovensku, v Rusku a v  iných európskych krajinách.

Čítať 257 krát

Vyhľadávanie

Календарь новостей

« December 2021 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31