pondelok, 22 jún 2020 15:46

 Známy- neznámy Vladimír Vysockij

There is no translation available.

  

Vzrastajúcu obľubu on-line podujatí, ktoré pripravuje Ruské centrum vedy a kultúry v Bratislave, od obdobia pandémie koronavírusu, potvrdila aj prezentácia života, no najmä tvorivých úspechov, výraznej ruskej speváckej a hereckej osobnosti, akou bol nezabudnuteľný Vladimír Vysockij.

 Uskutočnila sa dňa 17. júna v podaní mladej umelkyne, absolventke VŠMU v Bratislave, doktorantke a vedeckej pracovníčke Centra vied o umení SAV, konkrétne Ústavu divadelnej a filmovej vedy.

V on-line podvečere s jej umeleckou láskou – Vladimírom Vysockým, rezonovali tentoraz také medzníky v jeho živote a tvorbe, ktoré sú aj nám, jeho priaznivcom, takmer neznáme.

Aj preto malo podujatie výstižný názov: Známy- neznámy Vladimír Vysockij.

Bohato ilustrované rozprávanie o tomto ruskom básnikovi, divadelnom, filmovom hercovi a pesničkárovi na viac ako hodinovej prezentácií doplnila Zuzana Spodniaková mnohými vzácnymi fotografiami, dokumentmi, rukopismi, ako aj fotozábermi a filmovými úryvkami, ktorých je aj ona sama autorkou. Veď niekoľkokrát žila celé mesiace v Moskve a venovala sa odkrývaniu doposiaľ málo zverejňovaných svedectiev o Vysockom. Zaujali pasáže o jeho detstve a tej časti, ktorú ako malý chlapec prežil s otcom v Nemecku. Dojemné boli informácie o jeho láske k francúzskej herečke ruského pôvodu Maríne Vlady, o jeho nezabudnuteľnom hereckom výkone najmä v úlohe Hamleta, v známom moskovskom divadle na Taganke, ako aj o jeho predčasnom skone.

 Výsledok on-line prezentácie naplnil všetky očakávania záujemcov, čo potvrdila i skutočnosť, že po jej skončení požiadali Zuzanu Spodniakovú, pripojení záujemcovia, o odpovede na viacero otázok.

Podujatie vhodne doplnil hrou na gitare a spevom známych Vysockého piesní pán Mgr. Art. Milan Spodnia

Čítať 52 krát

Vyhľadávanie

Календарь новостей

« September 2020 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Populárne