Программная деятельность Русского дома в Братиславе временно приостановлена      slovakia@rs.gov.ru 

17/dec/2021 09:27

Na Slovensku sa konala online konferencia Ako sa pripraviť na prijímacie konanie na Moskovský inžiniersko-fyzikálny inštitút (MIFI)

 

Dňa 10. decembra 2021 sa konala online konferencia pod názvom Ako sa pripraviť na prijímacie konanie na Moskovský inžiniersko-fyzikálny inštitút (MIFI), ktorú zorganizovala Vedecko-výskumná jadrová univerzita MIFI – oporná vysoká škola korporácie Rosatom – a odvetvový komplex Rusatom – Medzinárodná sieť s podporou Ruského domu v Bratislave.

Na konferencii sa stredoškoláci dozvedeli o rozmanitosti vzdelávacích smerov tejto univerzity: od jadrových odborov až po biomedicínu a ekonomiku, ako aj o špecifikách prijatia na vysokú školu, postupu pri podávaní prihlášky na získanie vzdelania v RF v rámci kvóty vlády Ruskej federácie na portáli www.education-in-russia.com, ako aj o možnosti pripojiť sa k online hodiny fyziky s vyučujúcimi MIFI.

Podujatia sa zúčastnilo viac ako 50 gymnazistov z rôznych kútov Slovenska, ktorí majú záujem o získanie vzdelania v Rusku.

K mladým ľudom sa prihovoril prorektor univerzity Nikolaj Michajlovič Dmitrijev, poradkyňa hlavného regionálneho viceprezidenta odvetvového komplexu Rusatom – Medzinárodná sieť Jekaterina Nikolajevna Babaková a riaditeľka Ruského domu v Bratislave Jelena Sergejevna Jepišinová.

Riaditeľka Gymnázia Alberta Einsteina Monika Kolková vyzdvihla mimoriadny význam workshopov z fyziky, ktoré od r. 2020 pre gymnazistov organizuje Vedecko-výskumná jadrová univerzita MIFI spoločne s korporáciou Rosatom a vyjadrila záujem o pokračovanie spolupráce.

Študentka Gymnázia Alberta Einsteina Frederika Červenková sa podelila so svojimi rovesníkmi o dojmy z vyučovania fyziky a študent Slovenskej technickej univerzity v Bratislave Ivan Pančiak porozprával o svojich skúsenostiach zo štúdia v Obninskej pobočke Vedecko-výskumnej jadrovej univerzity MIFI.

Od októbra 2020 Vedecko-výskumná jadrová univerzita MIFI a korporácia Rosatom organizuje každý mesiac na platforme Gymnázia Alberta Einsteina workshopy z fyziky pre gymnazistov s cieľom získania zahraničných študentov pre štúdium na ruských vysokých školách, ako aj popularizácie tak jadrových študijných odborov, ako aj odborov vyžadujúcich si znalosť fyziky.

Videonahrávka konferencie je prístupná pod hypertextovým odkazom:

https://www.youtube.com/watch?v=CCxy5LOYg5w&list=PL5fpc5aXsOjO5NKtmVGAOIV6qdCkXlgKP&index=7

 

Čítať 73 krát

Media

Vyhľadávanie

Календарь новостей

« Máj 2022 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31