štvrtok, 19 apríl 2018 14:08

Slovenské deti kreslia Rusko

There is no translation available.

V jedinečnej koncertnej Moyzesovej sieni v Bratislave, v blízkosti Univerzity J.A.Komenského, sa dňa 17. apríla uskutočnila prezentácia albumu - knižky zostavenej z kresieb slovenských školákov a študentov, ktorí sa zapojili do súťaže "Rusko mojimi farbičkami."

             Album obsahuje výber zostavený zo sto najlepších prác žiakov, ktorí sa zúčastnili výtvarných súťaží a ktoré sa uskutočnili na Slovensku za ostatné tri roky. Organizovalo ich Veľvyslanectvo Ruskej federácie v Slovenskej republike a Ruské centrum vedy a kultúry v Bratislave. Súťaže boli venované Rusku a jeho významným osobnostiam (A.S.Puškin, M.I.Kutuzov, V.N. Terešková, atď.)

           Uvedená knižná novinka bola vydaná za pomoci známeho vydavateľstva na Slovensku "STAR production".

           Účastníkom podujatia a prihovorili: mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Ruskej federácie v Slovenskej republike pán Alexej Fedotov a generálna riaditeľka Vydavateľstva STAR production Mária Reháková. Ich slová uznania na adresu mladých výtvarných talentov podporila aj Oľga Nachtmannová, štátna tajomníčka Ministerstva školstva, vedy výskumu a športu SR, ako aj zástupcovia Medzinárodného domu umenia pre deti a mládež "BIBIANA" v Bratislave.


         Záver slávnostnej prezentácie knižky patril vystúpeniu detí a študentov zo slovenských škôl, ako aj zo Základnej školy pôsobiacej pri Veľvyslanectve Ruskej federácie v SR. Slovenské a ruské piesne, básne a tance v ich podaní, si podmanili všetkých prítomných na prezentácií knižky.

 

Čítať 957 krát

Media

Vyhľadávanie

Календарь новостей

« September 2020 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Populárne