+ (4212) 526 25981 rus.kult.centrum@stonline.sk

pondelok, 15 október 2018 07:55

Ruská vedecká humanitárna expedícia v Bratislave

There is no translation available.

V Bratislave v dňoch 9. až 11. októbra s veľkým úspechom prebehli podujatia venované popularizácii vedeckých poznatkov a podpore záujmu o technickú tvorbu u mládeže. Podujatia sa uskutočnili vrámci projektu agentúry Rossutrudničestvo “Ruská vedecká humanitárna expedícia“. Zúčastnili sa na nich predstavitelia Inštitútu všeobecnej fyziky A.M. Prochorova Ruskej akadémie vied, Asociácie pedagogických pracovníkov Tverskej oblasti, Federálnej siete sekcií robotickej techniky „Liga Robotov“, vedeckí pracovníci múzejného výstavného komplexu „Samara Kozmická“, predstavitelia a študenti popredných technických vysokých škôl Ruska. Organizátori dokázali účastníkom podujatia na vysokej profesionálnej úrovni v interaktívnej forme vrámci tvorivých dielní a s využitím rozšírenej reality, porozprávať o vedcoch, veľkých vynálezoch a výdobytkoch ruskej vedy.

Súčasťou programu Ruskej vedeckej expedície bolo aj interaktívne vedomostné divadlo „Ruskí vedci a ich veľké vynálezy, ktoré zmenili svet“. Divadlo predviedli na dvoch bratislavských gymnáziách, kde sa žiaci nielen učia ruský jazyk, ale aj niekoľko iných predmetov v ruštine, vrátane fyziky. Vďaka skvelej hre ruského herca Konstantina Koževnikova, člena divadelno-vzdelávacieho projektu pre školákov «Štúdio príbehov», sa všetci diváci stali účastníkmi príbehu o tom, ako sa sen o letoch do vesmíru stal realitou.

Tri dni trvala v Ruskom centre vedy a kultúry v Bratislave expozícia Medzinárodného festivalu detskej a mládežníckej vedecko-technickej tvorby "DO PRÁCE!". Návštevníci RCVK sa mohli zúčastniť predvádzacích hodín „Raketa v kufri“ a „Vreckový vesmír“, na ktorých uvideli unikátny prototyp rakety a vypočuli si pútavé rozprávanie o kozmických technológiách, ktoré nás obklopujú v každodennom živote. Deti aj dospelí sa so zaujatím zúčastnili tvorivých dielní robotickej techniky „Vyrábame Marsochod“, na ktorých konštruovali a programovali robotov. Pomocou VR okuliarov sa účastníci mohli preniesť do otvoreného vesmíru.

Expozíciu navštívili nielen Bratislavčania, ale aj gymnazisti z Levíc a z Trenčína.

Všetci návštevníci, či už to boli školáci, študenti alebo dospelí, jednohlasne tvrdili, že sprievodné podujatia k výstave boli neobyčajne zaujímavé a bolo by dobré, keby sa z nich stali trvalé podujatia.

Čítať 244 krát

Vyhľadávanie

Календарь новостей

« Jún 2020 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Populárne