+ (4212) 526 25981 rus.kult.centrum@stonline.sk

pondelok, 26 november 2018 14:01

Ružomberské fórum slovenských rusistov

There is no translation available.

V Ružomberku sa v dňoch 22.-23. novembra už po tretí raz konalo Ružomberské fórum slovenských rusistov, ktorého sa zúčastnila stovka metodistov a učiteľov ruského jazyka z celého Slovenska, a tiež zahraniční hostia. Hlavným organizátorom fóra je Asociácia rusistov Slovenska (ARS). Podujatie sa každoročne koná pod záštitou Ministerstva školstva, vedy a športu SR, s podporou Veľvyslanectva Ruskej federácie v Slovenskej republike a Ruského centra vedy a kultúry.

Témou tohtoročného fóra bolo Učíme sa učiť... Cieľom fóra bola vzájomná výmena skúseností slovenských pedagógov ruského jazyka na základných školách, gymnáziách a univerzitách v oblasti hľadania efektívnych spôsobov výučby ruského jazyka, v rámci realizácie nového projektu – digitalizovanej učebnice ruského jazyka pre slovenské základné školy a gymnáziá.

Na slávnostnom otvorení hostí privítala prezidentka Asociácie rusistov Slovenska pani Eva Kollárová, prvý tajomník Veľvyslanectva Ruskej federácie v Slovenskej republike V. Kulikov a riaditeľ zastupiteľstva agentúry Rossotrudničestvo na Slovensku, P. Lisicyn, ktorý v mene agentúry odovzdal pochvalné uznania i spoluautorom novej učebnice.

Súčasťou slávnostného otvorenia podujatia bol telemost s účastníkmi Týždňa ruského jazyka v Berlíne, na ktorom Slovensko reprezentovala učiteľka ruského jazyka na jednom z bratislavských gymnázií, pani I. Horváthová.

Na plenárnom zasadnutí vystúpili hostia fóra – známi autori ruských školských a vysokoškolských učebníc literatúry, profesor V. I. Korovin a profesorka V. J. Korovinová s prednáškou pod názvom O stave ruského jazyka a kultúry na ruských školách a pedagogických vysokých školách dnes.

Slovenskí rusisti – pedagógovia ruského jazyka na základných a stredných školách, ako aj na popredných slovenských univerzitách mali možnosť podeliť sa o vlastné metodické a pedagogické skúsenosti: ukázali fragmenty vyučovania ruského jazyka na školách, a tiež na vysokoškolských seminároch z ruského jazyka, z lingvokulturológie a z umeleckej kultúry.

Všetci účastníci podujatia sa zhodli na tom, že fórum znamená ďalší dôležitý krok v rozvoji slovenskej rusistiky.

Čítať 274 krát

Vyhľadávanie

Календарь новостей

« Jún 2020 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Populárne