+ (4212) 526 25981      slovakia@rs.gov.ru 

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net Самое современное лечение грыж
16/apr/2019 08:12

Keď sa spojí príjemné s užitočným

There is no translation available.

Priestory RCVK sálali mladosťou, radosťou z videného i počutého a dychtivým záujmom o nepoznané. Tak možno výstižne charakterizovať vydarené podujatie, ba celý, bohatým programom nasýtený deň, ktorý sme strávili spoločne so študentmi zo Šurian.

Tamojšie Gymnázium je jedným z tých, kde sa aktívne vyučuje aj ruský jazyk. Triedna pani profesorka Petra Gerhátová spolu s ďalšou kolegyňou priviedli do Bratislavy a do RCVK 23 člennú skupinu gymnazistov, ktorí sa zaujímajú nielen o ruský jazyk, ale aj o všetko späté s Ruskom, najmä s jeho kultúrou a umením.V RCVK sme ich poinformovali o možnostiach vysokoškolského štúdia na ruských univerzitách, o možnostiach štúdia ruského jazyka prostredníctvom našich kurzov s ruskými lektormi, ale aj o celkovej pôsobnosti našej organizácie na Slovensku.V ďalšej časti nášho stretnutia so skupinou šurianskych gymnazistov, im Mgr. Art. Zuzana Spodniakova, PhDr., z Divadelného

Slovenskej akadémie vied, ponúkla zaujímavú obrazovo –zvukovú prezentáciu o živote a diele legendárneho Vladimíra Vysockého.

Aj táto časť ich zaujala natoľko, že ďalším otázkam zo strany študentov sa lektorka nemohla ubrániť.Druhá polovica dňa patrila návšteve Bratislavského hradu a v ňom najmä exkurzii po výstavných sieňach, ktoré patria ešte do 15. apríla 2019 jedinečnej výstave ,,Zlatý vek Peterhofu – od Petra I. po Katarínu II.“ Mimochodom táto unikátna výstava vzbudila taký enormný záujem nielen zo strany domácich, ale aj zahraničných návštevníkov, že jej organizátori – Slovenské národné múzeum v spolupráci so Štátnym múzeom Peterhof, sa môžu pochváliť návštevnosťou na Hrade, blížiacou sa k sto tisíc záujemcov.Výstava a originálne exponáty na nej, tiež informácie o nich, zaujali a potešili aj gymnazistov a pedagógov zo Šurian.Nás, v RCVK potešilo aj to, že celý svoj jednodňový pobyt v Bratislave začali mladí ľudia zo Šurian spolu so svojimi paniami profesorkami na Slavíne, položením kytičky kvetov k pamätníku sovietskych vojakov, padlých počas druhej svetovej vojny na území mesta a západného Slovenska.Podľa slov samotných študentov, zážitky z návštevy Bratislavy a z RCVK, ako aj fotografie, ktoré si urobili na pamiatku, im budú navždy pripomínať jeden z krásnych, doslova nezabudnuteľných dní.

Čítať 305 krát

Vyhľadávanie

Календарь новостей

« Marec 2021 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31