streda, 19 september 2018 13:59

Ako sa dostať na štúdium do Ruska?

Ako sa dostať na štúdium do Ruska?KROK 1. Zájdite na portál  https://future-in-russia.com/ , zaregistrujte sa a vyberte si študijný program (v sekcii Programy)

S ponukou ruských vysokých škôl sa taktiež môžete oboznámiť tu 

KROK 2. Vyplňte online prihlášku.

KROK 3. K prihláške priložte kópie potrebných dokumentov.


· Dôsledne vyplnený dotazník s fotografiou (fotografia je nevyhnutná!)

!!!Po vyplnení dotazníka na stránke  https://future-in-russia.com/  ho následne vytlačte, napíšte dátum a vlastnoručne podpíšte (bod 33). Potom dotazník naskenujte a priložte k elektronickej žiadosti v sekcii „Dokumenty“!!!


· Cestovný pas (sken musí byť zreteľný a musí obsahovať všetky detaily strany pasu s fotografiou)
· Dokument o vzdelaní (diplom) a jeho úradný preklad do ruštiny. V prípade, že v čase vyplnenia žiadosti diplom ešte nemáte, priložte potvrdenie o výsledku poslednej atestácie/skúšky vydané organizáciou, v ktorej študujete a jeho úradný preklad do ruštiny.
· Diplomy víťazov medzinárodných, národných, mestských súťaží a olympiád, certifikáty potvrdzujúce znalosť ruského jazyka a pod. (podľa Vášho uváženia).
· Potrebné zdravotné dokumenty.

!!! Po vyplnení žiadosti a priložení všetkých kópií a potrebných dokumentov nezabudnite kliknúť na „Odoslať žiadosť“ !!!


KROK 4. Zúčastnite sa konkurzného výberu (Na Vaše osobné používateľské konto dostanete správu o mieste a čase jeho konania).

KROK 5. Čakajte na informáciu na akú vysokú školu ste prijatý na štúdium, stáž alebo Letnú školu (táto informácia Vám príde na Vaše osobné používateľské konto).

KROK 6. Na Vaše používateľské konto dostanete pozvanie (pozvania na udelenie víza centrálne vydáva Ministerstvo školstva Ruskej federácie. Vydanie svojho pozvania si môžete overiť turussia-edu.ru, vybavte si vízum v Ruskom vízovom centre v Bratislave (www.slovakia-vhs.com) a príďte študovať do Ruska.

Ak sa Vám nepodarilo prejsť konkurzným výberom na udelenie štipendia, môžete podať žiadosť o štúdium na základe zmluvy a byť prijatý na ruskú univerzitu na platené štúdium. Stačí poslať len žiadosť o platené štúdium, celý proces podávania žiadosti už netreba opakovať.Konečný termín podávania žiadostí: 1. marca 2020Kontakty v RCVK Bratislava: 

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 

tel.: +421 252 625 981

 

Čítať 4612 krát